VR B01, jam reikia tik tavo akių

Aivaras Gudauskas portretas
Aivaras Gudauskas, 2016-12-11
Aš balsuoju:

Sodrus filmų „trailer‘ių“ balsas: “Tai atėjo iš trečios dimensijos... Jis turi savo smegenis... Savo balsą... Savo kojas... Yra tik viena problema, JAM reikia tavo akių!!” Tai žodžiai iš Nintendo VirtualBoy reklamos, kuri buvo 1995 metais rodoma televizijoje (ne Lietuvoje, o už Atlanto). Kas įdomiausia keistas sutapimas VIRTUAL BOY ir VR B01 – Vr boi (na ne visai gramatiškai teisinga), bet acme naująjį produktą galime vadinti pirmtako virtual boy vardu. Na, bet mes ne apie praeitį, mes apie naują acme žaisliuką, virtualios realybės akinius arba kaip aš mėgstu vadinti vyrtualybės akinius.

Atvėrus dėžute randam dėžutę, kurios viduje, “serviso rinkinukas”, bet apie jį kiek vėliau. VR B01 nėra tikrasis VR, kaip Oculus ar Vive. Tai priedas telefonui, nes be jo tai tiesiog bevertė plastmasė. O vos įdėjus telefoną atsiveria naujas pasaulis.

Taigi akiniai iš pažiūros niekuo neišsiskiriantys nuo kitu analogiškų “VR Headset’ų”, bet visgi yra keletas skirtumų. Vienas mano manymu didžiausias skirtumas, tas jog yra padarytos ventiliacinės angos, taip neleidžiančios aprasoti lęšiams ir angos ausinių ar pakrovėjo laidams. Rodos nedidelė detalė, bet ji leidžia konkuruoti ir būti tvirtu konkurentu rinkoje. Kadangi akiniai jau nėra naujiena pasaulyje ir pastaruoju metu jų atsirado begalės, na gal ne Lietuvos parduotuvėse, bet internete jų tikrai daug ir konkurencija pasidarius didelė. Akiniai turi lęšius kurie, yra reguliuojami nustatant matymo kampą ir sufokusuojami taip kaip jūsų akims patogiausia, tad galima mėgautis kokybišku vaizdu. 

 

Kas liečia vaizdo kokybė labiausiai priklausys nuo turimo telefono ir jo raiškos. Taip pat išmanusis įrenginys privalo turėti gyroskopą (deja akselerometras netinka, kurį turi dauguma telefonų), kitaip neveiks nei programėlės ar žaidimai, nei youtube 360 video peržiūros. Kas liečia žaidimus acme komplektacijoje neturi vadinamojo “trigger’io” arba sudėtingesniems žaidimams “gamepad’o”, tad kas norės pažaisti reikia įsigyti papildomą priedą telefonui. Kai kurie analogai turi pultelį komplektacijoje už šiek tiek brangesnę kainą, tad manau acme turėtu pagalvoti apie naujesnę šio gaminio versiją su pulteliu komplektacijoje. Na, bet yra kitas variantas žaidimams kuriems reikia 1 mygtuko tinka naudoti ausinės su atsiliepimo funkcija, aš asmeniškai naudojau Urbaniers Zinken ausines ir jos veikė puikiai.

Akinių svoris galėtų būti šiek tiek lengvesnis, lyginant su Google Daydream View, na bet jų kaina gerokai didesnė. Telefono tvirtinimas man pasirodė gan sudėtingas ir galėtų būti bent šiek tiek paprastesnis. Korpusas gan tvirtas, tad atsitrenkus į kliūtį (pasimiršus jog esi kitoje aplinkoje nei matai) tikrai atlaikys. Laikančios gumos minkštos ir patogios, galvos spaudimo tikrai nesijaučia, tik šiek tiek pavargsta nosis, kadangi kaip minėjau akinių svoris galėtų būti lengvesnis. Kaip pradžioje buvau užsiminęs komplektacijoje yra serviso rinkinukas, mikro pluošto daugkartinė skiautelė, kuria galėsite nuvalyti ištepliotus ar apdulkėjusius lęšius. Taip pat yra dvi vienkartinės servetėlės sausa ir drėgna. Dar rasite tarpines ir rėmelį, jie padės turintiems mažesnius telefonus, tad akiniai tinka daugeliui telefonų atsižvelgiant į dydį. J Visumoje gaminys tikrai kokybiškas ir atitinka kainos ir kokybės santykį. Tad kas turi telefoną su gyroskopu ir nori pasinerti į kitokį pasaulį, arba patirti tai ko niekada gyvenime neišdrįstum, kelk savo sėdimąją ir keliauk į artimiausią parduotuvę, kurioje gali rasti acme produkcijos ir griebki virtualybės akinius. 

 

Komentarai