Skrendam

Andrius Burokas portretas
Andrius Burokas, 2016-10-17
Aš balsuoju:

Žinote kaip džiaugiasi mažas vaikas po eglute rades norimą žaislą? panašiai ir aš suregavau kai sužinojau kad gausiu testavimui naują Acme žaisliuką - droną x8100 :)

.

Pakuotė. Dėžutė kvadratinė, papuošta tradicinėmis Acme spalvomis, viršus iš tvirto permatomo plastiko per kuri puikiai galima apžiūrėti patį droną. Ant pakuotės taip pat galime rasti pagrindinius drono parametrus, tokius kaip valdymo atstumas, skrydžio laikas ir t.t  Atidarius pakuotę viduje randame patį droną, naudojimo instrukciją, usb kabeliuką pakrovimui, bei atsarginius propelerius (dar neprireikė).

Išvaizda. Pats Dronas yra visas baltas tik du propeleriai ir acme užrašas yra juodi. Korpusas pagamintas is tvirto blizgaus plastiko, dronos nėra visai miniatiurinis - apie 15cm dyžio ir tesveria 39g. Prie propelerių pritaisyta apsaugos kurios turėtų apsaugoti droną atsitrenkus į kliutį.

 

Naudojimasis. Tam, kad pradėti naudotis dronu, pirmiausia patariu perskaityti instrukciją. Dronas valdomas išmaniuoju telefonu (arba planšetiniu kompiuteriu) kuriame turi būti įdiegta ne žemesnė nei 4.3 android versija, arba iOS 7.0, arba naujesnė versija, telefonas taip pat turi palaikyti bluetooth 4.0 arba naujesnį ryšio standartą, Drono valdymui reikia iš Google play ar App store atsisiūsti iConFly prograėle, tada belieka bluetooth pagalba susieti savo telefoną su dronu ir jūs jau beveik LAKŪNAS :) Pati programėlė elementari - viena ranka reguliuoji skrydžio aukštį ir drono pasisukimą, su kita skrydžio kryptį, dronas moką padaryti ir mirties kilpą, tereikia pasirinkti kilpos kryptį ir pamygti du kartus skrydžio krypties mygtuką. Programos nustatymuose galima pasirinkti, kad dronas būtų valdomas arba ant ekrano esančiais mygtukais (pagal nutylėjimą) arba tiesiog kraipant telefoną į šonus kas yra gerokai paprasčiau ir tiksliau. Taip pat pradedančiajam naudinga,  tai kad  galima susimažinti drono pasvyrimo kampą skrendant į šonus, tuo pačiu sumažėja jo greitis ir tuo lengviau valdyti patalpoje.

Pirmas skrydis. Jis tetruko kokias 5s, po kurių ėjau rinkti nuskraidžiūsių propelerių, :) tad nekartokite mano klaidos, ir pirmąjį skrydį bandykite atlikti lauke arba kiek įmanoma didesnėje ir tuštesnėje patalpoje, nes dronas pora metru iki sienos sugeba įveikti per pora sekundžių ir jei pasiseka jis švelniai atsimuša į ją propeleriu apsauga ir atšoka. Jeigu nepasiseka eini rinkti propeleriu (kurie yra visai smulkučiai ir labai mėgsta nulėkti kur nors po baldais). Jei jau taip atsitiko ir nuskrido ne vienas propeleris sudėkite juos būtinai į tą pačią vietą kur jie ir buvo. Ir tik po kokio 3  karto pavyko paskristi kelis kartus pirmyn atgal, o kuo tolyn tuo geryn, skraidymo laiką apribojo tik baterijos tarnavimas kuris trunka apie 10min, Pilnas smagumas valdyti droną atsiskleidžia tik lauke (arba kokioje didelėje patalpoje), nes lauke nelabai baisu kad į kažką atsirtrenks ir pasiskraidymas kitoks kai tavęs neriboja sienos,bei lubos. Kas nepatiko, tai kad dronas nerodo likusio baterjos lygio ir tai kad baterija senka supranti tik iš to kad jis nebepalaiko skrydzio auksčio ir nebeklauso valdymo.

Pliusai  ir minusai

Minusai

- instrukcija. Toks įspūdis kad ją rašė žmogus niekada nemates šito drono. Pvz kaip galima sumaišyti baterijos pliusą su minusu, kai baterija neišimama, tikrai galima būtu daugiau parašyti apie drono kalibravimą.

- nekeičiama baterija,

- nėra indikatoriaus kad baterija baigia išsikrauti.

 

Pliusai

+ smagumas skraidinant :)

+nereikia atskiro valdymo pulto.

+atsparumas, žinant kiek kartu jis krito :) Tai stebuklingai tvirtas daiktas, tik propelerius susirenki, sudedi atgal ir gali skraidyti toliau.

 

Kaina - Kokybe. Kainuoja dronas apie 90eur. Nevisai pigus žaisliukas :) Kažkaip norėtusi, kad kainuotų apie 50eur. tada būtu kaip ir be konkurencijos, o dabar tikrai galima rasti panašių dronų net ir su filmavimo funkcija. Bent jau gerai, kad “neužmušamas” . Droną mėgsta paskraidyti ir mano dukra, tai jis pradžioje krito  per 10min. kokius 10 kartų ir visai nieko, nesulužo, tik sudedam propelerius atgal ir viskas ok, todėl konkrečiu atveju tikrai nereikia bijoti, kad čia "va pagamino Acme, vieną kartą nukris ir suduš", galiu garantuoti, kad taip tikrai nebus.

Komentarai