Kodas X8100, Hiustone leiskite kilti

Aivaras Gudauskas portretas
Aivaras Gudauskas, 2016-10-02
Aš balsuoju:

x8 arba x8100 dronas, quadcopter'is kaip pavadinsi taip nepagandinsi, netikėtai atsirado ACME produktų gamoje. Tai nėra labai brangiai kainuojantis (89,90 eur) mini dronas, lyginant su rinkoje esančiais konkurentais. Tiesą pasakius tai mano pirmasis dronas rankose, iki šiol nei bandžiau, nei "čiupinau" šį smagų didelių vaikų žaisliuką. Tad teko šiek tiek pasidomėti analogais ir išbandyti, kad galėčiau kaip įmanoma objektyviau įvertinti x8. Pirmas bandymas buvo nesėkmingas pakilom ir tėškėmės į lubas :) (taip bandžiau kambaryje). Po nesėkmingų bandymų supratau, kad šis dronas kambaryje neatsiskleis ir reikia keltis į lauką (kiek didesnę erdvę). Spaudžiu "take off" ir kylam, į viršų šovė kaip kulka. Suprantu, kad pakilimui reikia praktikos. Ir pradedu mokytis pakilimo.

Čia trumpa istorija kaip pažindinomės su x8. Apžvelkime dizainą ir patvarumą dronas pagamintas pakankamai tvirtas ir vienalytis. Tad atlaikė mano treniruotes puikiai. Kietas ir tvirtas korpusas pritaikytas atlaikyti įvairius smūgius, tiek krentant, tiek skrendant (o smūgių buvo ne vienas). Aplink rotorių sumontuoti "buffer'iai" arba kitaip apsaugos, kurios skrydžio metu saugo rotorius nuo užsikirtimo atsitrenkus į kliūtį, ko pasekoje atsimušus turi šansą išlyginti droną ir skristi toliau. Priekyje turime LED lemputę kuri indikuoja apie drono būklę, bei atstoja drono pirekio orientyrą tamsoje. (nors kaip pradinukui buvo vis tiek sunku suprasti kryptis valdant :) ) Taip pat orientuotis padeda ir drono rotorių spalvos.Apie valdyma norėčiau pradėti nuo neigiamų savybių. Taigi siunčiamės valdymui skirtą programėlę iConfly, ir jos didžiausias minusas tai jog nesuderinama su Windows OS, tad teko griebti turimą planšetę. Taigi įdiegimas paprastas ir standartinis aplikacijoms, konfiguravimas taip pat paprastas. Spaudžiame kalibravimo mygtuką ir bandom skristi. Kaip minėjau teko domėtis kitais dronais, tad turiu priekaištą drono atplėšimo nuo žemės principui. Norint pakilti reikia stumtelti šiektiek aukščio svirtį, kad pradėtum kilti ir staigiai truktelėti žemyn, kad stabilizuotum aukštį ir nešautum į viršų. Konkurentai turi tokia opciją, kaip skrydis pradedančiajam ir paspaudus kilimo mygtuką dronas pakyla nuo žemės ir sklando nustatytame aukštyje, be papildomų judesių ir reguliavimų. Taip pat konkurentai turi mygtukus "nusileisti", kuris grakščiai nuleidžia droną ant bet kokio paviršiaus. Tad x8 pasigedau šių malonių opcijų. 

Na bet dronas turi ir valdymo pliusų pavyzdžiui, 3D skraidymo funkciją, kuri leidžia daryti triukus ir nustatyti drono skrydžio trajektorijas, tikrai smagus dalykas kuris neleidžia, jog x8 greitai pabostų. Valdymas klasikinis dronams, du "joystick pad'ai": kairys valdo aukštį ir pakrypimą, o dešinys skrydžio kryptį. Taip pat galima valdyti ir gyrospkopo pagalba, ir čia jau priklauso ne tik drono jautrumas ir manevringumas, bei piloto įgūdžiai, bet ir planšetėje sumantuoto gyroskopo ar akselerometro jautrumo, tad ne vienam iškyla sunkumų valdant. Verdiktui valdymas klasikinis panaušus kaip ir kitų BT tipo mini dronų. Tad didelių išskirtinumų nėra. 


Komplektaciją sudaro USB/microUSB laidas krovimui, instrukcija, bei atsarginių rotorių komplektas. 
Gaila jog ACME neturi prekyboje papildomų rotorių, nors pa'google'inus galima rasti komplektėlį, kurių kaina apie 5$. Kas liečia drono taisymą keičiamų dalių nėra, tik kaip ir rašiau vienintelė keičiama detalė rotoriai. Tad nutikus nelaimei teks pirkti naują. 
Drono baterija laiko kaip ir daugumos konkurentu iki 10min, bet pilno skrydžio laiko man asmeniškai ilgiausiai ištvėrė 8min. O tai nėra blogai. Krovimo laikas trunka apie 1 valandą. O tai irgi nėra labai ilgas laiko tarpas.


Verdiktas būtų toks: puikus dronas treniruotėms ir susipažinimui su šiais nuostabiais RC modeliais prieš perkant rimtą didelį profesionalų droną. Arba puiki dovana savo vaikui už priimtiną kainą. 

 

Komentarai