DO YOU KNOW TOM AND JERRY? SO THIS IS JERRY.

Arminas Grigonis portretas
Arminas Grigonis, 2013-04-10
Aš balsuoju:

                Šiuolaikiniame pasaulyje, kai naujausios technologijos tobulėja ne mėnesiais, bet dienomis, yra labai lengva pasimesti tarp visų naujų elektroninių prietaisų. Šiandieną aš apžvelgsiu vieną iš pagrindinių kompiuterio komponentų - pelę.  Prieš nusprendžiant ar verta pirkti naują pelę, pažvelgiau ką aš laikau savo rankoje : sena, nutrinta, laidinė „graužikė“, taigi abejonių kaip ir neliko. Pasidarius internete, ne vieną ir ne du kartus forumuose perskaičiau patarimą, panašų į: “Nueik į saloną ir pabandyk palaikyti pelę rankoje, pažiūrėk kaip tinka rankoje”. Dažniausiai atsakoma į besidairančiųjų ir susirūpinusiųjų pelės forma pirkėjų klausimą, ar ji patogiai gulisi rankoje. Tačiau šį kartą aš padariau išimtį, ir nusprendžiau nusipirkti ACME MW11 Cartoon-grey bevielę pelę internetu.

 

 

PAKUOTĖ IR ĮPAKAVIMAS

                ACME MW11 cartoon-grey pelė pirkėjams pateikiama, turbūt ne tik mano, bet ir visų, pačiame nemėgstamiausia įpakavimo tipe. Tai visiškai plastikinis įpakavimas, kurį įmanoma atidaryti tik su žirklėmis ar peiliu, ir atidarius tenka tiesiog išmesti (o norėtųsi bent jau trumpam pasilikti, vis dėl to juk naujas daiktas! ), tačiau, kaip ir kiekvienas dalykas ką ir be paėmus, turi ne tik minusų, bet ir pliusų. Tokio tipo įpakavimas yra geras tuo, kad galime matyti visą pakuotės turinį. Taigi priekinėje pakuotės pusėje matome Acme‘s graužiką ir belaidį pelės siųstuvą. Čia taip pat įvardijamos pagrindinės pelės savybės, kodinis šios pelės pavadinimas MW11, bei yra patalpintas kompanijos logotipas. Pati komplektacija yra standartinė :

                1. Acme MW11 pelė.

                2. 2x AAA tipo baterijos.

                3. 2,4 GHz dažnio USB siųstuvas. (Jo paskirtis ne tik perduodi signalus iš kompiuterio į pelę, bet ir taupyti pelės baterijų likutį kuomet pelė yra nenaudojama ar atjungta tiesiog atjungta nuo kompiuterio.)

                4. Vartotojo instrukcija. (kuri, tiesą sakant, yra visiškai nereikalinga, nes pačios pelės prijungimas prie kompiuterio yra ganėtinai paprastas, nes nereikia įrašinėti jokių papildomų tvarkyklių (angl. driver), o taip pat baterijas įdėti į „graužiką“  mokės net ir pats jauniausias vartotojas.)

 

Pastaba : Pripažinkime, mes, lietuviai, esame taupūs žmonės, perkant šią pelę, rekomenduočiau kartu nusipirkti ir nikelio metalo hidrido baterijas iš tos pačios http://www.acmemedia.lt parduotuvės, kurias galima įkrauti.

 

 

ŽVILGSNIS IŠ ARČIAU

 

                Šios „graužikės“ didžiausias pranašumas – dizainas. Korpusas yra tikrai panašus į tą „tikrąją pelę“, kurių merginos labiausiai ir bijo, spalvos gražiai suderintos, tačiau šiek tiek per tamsios, nes bent jau man pavadinimas „cartoon“ asocijuojasi su žaismingomis, šviesiomis spalvomis.

                Pati „Acme" nurodo, kad šis graužikas pasižymi abirankiu (angl.ambidextrious) dizainu. Išvertus tai reiškia, kad ne tik prisitaiko prie rankos formos, bet tinka tiek dešiniarankiams, tiek ir kairiarankiams ( nors tiesą sakant tai man nelabai patiko ši „funkcija“, nes šios pelės forma yra simetriškai ovali, ko pasėkoje po valandos darbo, šiektiek paskausta ranką, tad duodu minusą dėl patogumo, ir skatinu acme kurti tik vienos rankos formų peles. )

                Pelė turi funkciją reguliuoti rezoliuciją DPI, kuri leidžia nusistatyti pelytės jautrumą pagal vartotojo poreikius. Manau, kad šia funkcija labiausiai pradžiugino  kompiuterinių žaidimų žaidėjus. O jei jau prakalbome apie žaidimus, tai ši pelė yra visiška priešingybė žaidimų pelėms, ji teturi tik tris mygtukus, trūksta dar bent dviejų.

                Click‘ai ,bent jau man, iš pradžių pasirodė, kad yra labai garsūs kaip yra paspaudžiamas klavišas, tačiau laikui einant šis garsas išnyksta ir tai tikrai nėra problema.

                Taigi, kokie įspūdžiai apleidus ilgai naudotą savo senąją laidinę pelę ir perėjus prie imtinai visai kito stiliaus produkto? Iš pradžių įspūdžiai buvo daugiau, nei keisti, tačiau viską aiškiau tapo galima įvertinti po ištisinio dviejų savaičių naudojimosi. Pelė yra labiau skirta naudoti su nešiojamu kompiuteriu, kadangi yra nedidelė ir ją labai lengva visur kartu su savimi nešiotis, o taip pat ir graži, kurios tikrai nebūtų gėda išsitraukti kokioje nors kavinėje ar kitokioje viešoje vietoje. Na, o žaidimų mėgėjams teks nuliūsti, nes ji tikrai nėra skirta žaisti žaidimams, tačiau kaip sakoma nėra nieko neįmanomo.

 

 

KOKYBĖS IR KAINOS SANTYKIS

 

                Acmemedia.lt internetinėje parduotuvėje ši pelė kainuoja nepilnai 43 lt. Su ISIC pažymėjimu, arba „Daily Card“ kortele bus suteikta 20% nuolaida, ir su nuolaida pelės kaina vos tik 34 lt.! Mano nuomone, šios pelės kainos ir kokybės santykis yra tikrai geras. Tokių didelių gamintojų kaip Logitech , panašių „graužikų“ kainos prasideda nuo 60 lt., tad taupiems ir labai daug nereikalaujantiems vartotojams ši pelė yra idealus variantas.

 

 

 

Privalumai :

                1. Dots Per Inch (DPI) reguliavimas

                2. Šaunus dizainas, leis išsiskirti iš minios

                3. Kaina

 

Trūkumai/ Minusai :

                1. Trūksta daugiau pelytės mygtukų.

                2. Nepatogi ilgiau naudojant

 

                Apibendrinant norėčiau pasakyti , kad ši pelė yra sukurta atsižvelgiant į standartinį kompiuterio vartotoją, kuris kompiuterį naudoja tik naršymui internete. Unikalus pelės dizainas leis būti išskirtiniu. Nerekomenduočiau šios pelės žmonėms, kurie dirba prie kompiuterio visą dieną, kadangi kaip jau minėjau, po tam tikro laiko darbo paskausta ranką.

 

 

Komentarai