ACME WS05 rinkinukas. Pigus ir patogus

Andrius Burokas portretas
Andrius Burokas, 2013-06-29
Aš balsuoju:

   Kadangi turiu stacionarų kompiuterį tai tikrai žinau ką reiškia laidų raizgalynė.  Tad gavęs pasibandyti ACME WS05 belaidį pelės ir komplektuką tikrai apsidžiaugiau. Ir praėjus porai naudojimosi savaičių jau turiu susidaręs nuomonę apie šį rinkinuką.

   Pakuotė. Kaip ir visų acme gaminių (na bent jau daugumos) ji yra ryškiai oranžinės spalvos. Ir tai pirmas daiktas iš acme kuriai išpakuoti nereikia peilio žirklių ar kitų aštrių daiktu J galinėje pakuotės dalyje yra trumpa pelės ir klaviatūros specifikacija, paveiksliukas kaip teisingai įstatyti baterijas. Jos viduje randame pelę, klaviatūrą, Lt instrukciją bei garantiją, 3 vienetus AAA baterijų (pora pelei ir 1 klaviatūrai) bei belaidį adapterį.

   Trumpa specifikaciją. Veikimo nuotolis iki 10m, įdiegta 2,4gG anti – interference funkcija kuri neleis kitiems belaidžiams prietaisams trukdyti pelės ir klaviatūros darbo. Klaviatūra žemo profilio, visas rinkinukas suderinamas su visomis Windows versijomis pradedant 2000, tai pat su linux  bei apple gaminiais.

Klaviatūra.

   Išvaizda. Paprasta, minimalistinė, jokių „mandrų“ užrašų ar papuošimų. Plastmasė iš kurios pagaminta klaviatūra kokybiška, niekas nebraška, spalva matinė juoda su ryškiai  baltomis raidėmis kurios puikiai matosi ir prie prastesnio apšvietimo, kartu pilku, ne tokiu matomu šriftu sudėta ir rusiškos raidės kas praverčia kai reikia surinkti tekstą rusų kalba. Aišku nepamiršta ir Lt raidės kurios surašytos skaičių eilutėje.

   Funkcionalumas. Kadangi pakuotę puošia užrašas „Multimedia“ tai kažkaip norėtusi daugiau  papildomų klavišų, o ne tik garsumui pasireguliuoti.  Klaviatūra labai kompaktiška ir lengva, ką tikrai įvertins kas naudosis ja ne tik prie kompiuterio bet ir prie savo išmanaus televizoriaus. Kadangi prieš tai naudojausi irgi žemo profilio klaviatūra tai prie šitos pripratau labai greitai ir jau po kokios valandos galėjau rinkti tekstą nežiūrėdamas į klavišus, užkliuvo nebent mažas Backspace klavišas, tad kartais vietoj kad ištrinčiau tekstą nuspaudžiu \ klavišą. Klaviatūra puošia tik vienintelis  indikatorius kuris turėtu užsidegti kai baterijos gyvavimo trukmė eina į pabaigą, kadangi nėra nei caps lock nei num lock klavišų indikatoriaus kažkur suvedinėjant prisijungimo slaptažodį gali iškilti tam tikrų nepatogumų.

   Pelė. 

  Išvaizda. Netradicinė, tikrai išsiskiria iš visų pelių, ar gražu? Na, čia jau skonio reikalas, man asmeniškai tikrai patiko, tik užkliuvo kad pelės galinę dalį „puošia“ plastmasės liejimo brūkšnys. Aišku jo beveik nesimato, bet be jo prie pelės išvaizdos nebūtu galima prikibti. Spalva kaip ir klaviatūros matinė juoda, maloni liesti ir renkanti pirštų anspaudus.

   Funkcionalumas. Kad ir keistos formos pelė pakankamai patogi ir mano delnui ir vaikiškai rankai . Dėl simetriškos formos ji puikiai tiks ir kairiarankiams. Pelės ratukas dengtas guma, sukasi tiksliai ir tyliai. Kas gerai pelė veikia vienodai gerai ant bet kokio paviršiaus ar tai būtu stalas ar lovos atlošas. Pelės jautrumą galima reguliuoti nuo 500 iki 1750dpi kas gali praversti norintiems tikslesnio pelės darbo. Užtenka palaikyti nuspaudus abudu mygtukus 3s. (patikrinau tikrai veikia J )  baterijų skyrelyje galima paslėpti imtuvą kai prisireikia pelę ( ar visą rinkinį) kur nors persivežti. Yra ir  išjungimo jungiklis, kurio neteko panaudoti, nes pelė nenaudojama užmiega per pora min ir taip taupo energiją, tad ją išjunginėti verta nebent transportuojant. 

  Kaina. http://www.acmemedia.lt  puslapyje komplektukas kainuoja 72Lt ir 10 centų, ( + nuolaida studentams bei daily card kortelės turėtojams ). Visur kitur kaina irgi labai panaši. Ar vertas šis rinkinys tokios kainos? Mano nuomone taip,  nes jei žiūrėsim į pigesnius konkurentų gamininius tai jie tikrai nepasižymės tokia gera kokybe, o Logitech firmos panašios kokybės rinkinukas jau kainuos virš 100lt.  

  Verdiktas. Neskaitant kelių smulkių trūkumų prie kurių baigiu priprasti tai tikrai patiko. Ir jei niekas jo iš manęs neatims :) tai tikrai naudosiuos ir toliau. (sudie mano senoji klaviatūra ir pele : )  

Komentarai