ACME WS05 DUO - Nuostabus duetas

Benas Bagočenko portretas
Benas Bagočenko, 2013-06-27
Aš balsuoju:

          Klaviatūra ir pelė - dvi neatsiejamos kompiuterio dalys. Nors dabar plinta nauja mada turėti kuo daugiau aparatų, kurie yra valdomi liečiamais ekranais, bet kompiuteriams vis dar reikalingas pelės ir klaviatūros tikslumas. Pirkdami ar rinkdamiesi klaviatūrą susiduriame su pirmomis ypatybėmis: belaidė ar su laidu. Sužinoti, kuris geriausiai tinka Jums yra labai paprasta. Jeigu daug žaidžiate su kompiuteriu, besąlygiškai reikia rinktis viską su laidu, tiek pelę, tiek ir klaviatūrą. Jei Jums klaviatūros (ir pelės) reikia darbui, nuotraukų redagavimui, naršymui internete ir kitiems kasdieniams dalykams - tiks ir su laidu, ir belaidė. Jei siekiate patogumo, tikriausiai imsite belaidę. Juk paprasčiau į kompiuterį įkišti USB imtuvą ir turėti veikiančią klaviatūrą negu raizgytis po laidus! Aišku, prireiks naujų baterijų kas kelis mėnesius, bet tai maža komforto kaina. Taigi, ar pateisins belaidžių klaviatūrų (ir pelių) lūkesčius šis belaidis "ACME WS05 DUO Wireless Multimedia Keyboard & Mouse" klaviatūros ir pelės rinkinys, sužinosime netrukus!

Pakuotė

          Mus ir vėl pasitinka oranžinė pakuotė, trumpi angliški apibūdinimai apie klaviatūrą, penkių metų garantiją - kaip įprasta. Pakuotė solidi, paprasta, nereiks laužyti rankų ją atidarant. Viduje rasime klaviatūrą ir pelė, kurie yra atskirai įpakuot į maišelius su oro burbuliukais (tuos, kuriuos labai smagu spaudyti pirštais ir tik paskui prisimeni, kad kažką nusipirkai). Tai turėtų užtikrinti, kad juos gausite neapdaužytus ir nesubraižytus.

          Puiku ir tai, kad iškart buvo įdėtos ir visos reikalingos baterijos (3xAAA) klaviatūrai ir pelei, todėl iškart galėsite jais mėgautis.

KLAVIATŪRA

Konstrukcija

          Plastikas, bet užtat labai geras plastikas. Bandžiau klaviatūra sulenkti (žinoma, mokslo tikslams), bet ji nė kiek nesilenkė. Mygtukai spaudžiasi maloniai, bet Space klavišas (tarpas) spaudžiasi keistai, palyginus su visomis kitomis klaviatūros "knopkėmis". Mygtukai laikosi tvirtai, nekliba, nėra net už kur nagų užkišti, kad galėtum išlaužti bent vieną. Vienintelis minusas gali būti tas, kad yra labai maži tarpai tarp klavišų, todėl kartais pirštas "nuslysdavo" ant kito klavišo ką nors berašant. Taip pat ji yra plona. LABAI plona.

Papildomi mygtukai (ir lemputė)

          Ant klaviatūros rasime ir du papildomus mygtukus kompiuterį valdyti: pagarsinti garsą ir patildyti garsą. Tai nėra būtina, bet tai tikrai yra didelis pliusas, nes garso valdymą visada turėsime po ranka. Gaila, bet dėl to du mygtukai buvo perkelti kairiau, o man buvo labai sunku atprasti nuo senos PrtScr (Print Screen) klavišo vietos. Prie garso valdymo paliktas mygtukas Pause, kuris (man atrodo) yra jau praktiškai nebenaudojamas. Štai čia galėjo būti paliktas PrtScr. Žinoma, visa tai priklauso nuo kiekvieno asmens atskirai, bet man buvo sunku priprasti prie naujos vietos, o paskui, prie kitų kompiuterių vėl "mokytis" naują, įprastą vietą.

          Klaviatūros dešinėj-viršuje yra maža "lemputė", kuri užsidega raudonai, kai pradeda išsekti baterija. Ji taip pat trumpam užsidega, kai įdedate bateriją. Žinoma, galima būtų įstatyti šalia ir žalios spalvos lemputę, kuri rodytų, kad baterija veikia sėkmingai. Nereikia, kad degtų visada, bent kelias sekundes. Kai aš dėjau bateriją, lemputė staigiai užsidegė ir išsijungė, maniau, kad baterija buvo išsekusi ir tik vėliau pamačiau, kad ant kompiuterio ekrano jau "primaigiau" pilna raidžių.

          Taip pat pasigedau ir Caps Lock, bei Num Lock lempučių. Nežinojau, ar įjungtas Caps Lock, ar ne. Tikrai nebūtų pamaišę dar 2 lemputės.

PELĖ

Konstrukcija

          Pelė, kokybės atžvilgiu, nenusileidžia klaviatūrai. Plastikas tvirtas, nesijaučia "pigumo", nėra aštrių kampų. Pelės apačioje yra (kaip ir pridera) mažos atramėlės. Taip pat labai patogu ir paprasta pelė įjungti ir išjungti su apačioje esančiu jungtuku - ilgų nagų ar tušinukų, kad įjungtumėte pelę nereiks. Imtuvas irgi labai lengvai "pasislepia" pelės viduje prie baterijų, todėl pelę galime naudoti ir kelionėje, nebūtinai tik su klaviatūra ir/ar namie.

Patogumas

          Pelė atrodo nuostabiai fantastiška, bet pirmas įspūdis susidaro, kad ji bus nepatogi, bet tas "pirmas įspūdis" neteisingas. Žinoma, jei nuo senos pelės pereisit prio šios, jausite skirtumą, bet po kiek laiko jūsų ranka pripras. Tiems, kas komplektą pirks naujam kompiuteriui, "nemalonumų" neturėtų būti. Ratukas guminis ir malonus liesti, garsiai "netrata", bet mygtukų spustelėjimai nėra tylus, bet ne tokie garsūs. Kadangi pelė yra simetriška, ji tiks ir kairiarankiams, ir dešiniarankiams.

Energijos taupymas

          Pelė, jei su ja nedarysite nieko, išsijungs ir neveiks tol, kol nepaspausite kokio nors mygtuko (ant pelės). Tai tikrai puikus būdas taupyti baterijas ir prailginti jų veikimo laiką. Bet kartais pasitaiko momentų, kada nueini nuo kompiuterio ilgesniam laikui, grįžti ir iškart šoki atgal prie kompiuterio prie darbo ar kitų dalykų ir pelė neveikia, nors tu ką. O tada prisimeni, kad reikia nuspausti mygtuką, kad ji ir vėl veiktų. Žinoma, tai maža smulkmena ir labai lengvai atperkama šiuo "gudriu" energijos taupymu.

Keičiamas DPI

          Su šia pele galime lengvai keisti jos jautrumą. Apie 4 sekundes palaikę dešinį ir kairius pelės klavišus kartu keisim jautrumą tarp 500, 1000, 1500 ir 1750. Kuo didesnis skaičiuos, tuo daugiau žymeklis kompiuterio ekrane pajudės per tą patį atstumą judinant pelę. Kadangi ši pelė turi keičiamą DPI ir pasiekia net 1750 DPI, ją galima naudoti ir žaidimuose, BET BŪKITE ATSARGŪS! Jei žaidime yra vietų, kur reikia laikyti abu pelės klavišus, jums vis keisis pelės jautrumas ir bus labai nepatogu žaisti!

Imtuvas

          Imtuvo dydis prilygsta nykščio nagui. Ilgis - 2 cm, o plotis - 1,5 cm. Kadangi jis yra labai mažas, kelionėje galime jo net neištraukti ir (nešiojamo) kompiuterio. Jei tai ir kels bėdą, galime jį lengvai paslėpti pelėje, jam skirtoje vietoje. Veikimo atstumas - 5 metrai garantuotai, veikia dar iki 10 metrų, toliau nebandžiau. To tikrai turėtų pakakti ir naudojantis klaviatūra su pele prijungus kompiuterį prie televizoriaus ir įprastai. Ryšių trukdžių taip pat nepastebėjau.

Apibendrinimas

          Tiek belaidėmis savybėmis, tiek ir kokybe šis komplektas nenuvylė. Minimalistinis dizainas, solidumas, aukšta plastiko kokybė - viskas puiku. Tikras, pilnavertis kasdienio naudojimo pelės ir klaviatūros rinkinys. Keliaujate? Ne bėda - pasiimkite tik imtuvą ir pelę ir keliaukite bet kur. "Duetas", kuris yra malonus ir akiai, ir rankai. Tikrai verta savo sumos.

Komentarai