ACME VR30 - filmuojame viską iškart

Benas Bagočenko portretas
Benas Bagočenko, 2017-08-26
Aš balsuoju:

          Nors ir 3D virtuali realybė vis dar yra ne visiems įkandama nauja technologija, tikro pasaulio 360 laipsnių filmavimas yra jau gana patobulėjęs ir lengvai prieinamas. ACME nesnaudžia ir jau gali pasiūlyti nuosavą 360 laipsnių kamerą. Filmavimas yra labai paprastas, bet kaip nufilmuotą medžiagą žiūrėti per telefoną ar kompiuterį ir ar vaizdo kokybė yra pakankamai gera, kad suprastume, kas yra filmuojama? Skaitykite toliau, jei vis dar abejojate dėl šio tipo veiksmo kamerų ir būtent šio modelio.

Pakuotė

          Įpakavimas labai panašus į ACME VR06 kameros - paprastas ir labai patogus išpakavimui. Viduje rasime naudojimo instrukciją, USB laidą ir USB rozetės pakrovėją, stendą kamerai bei aksesuarą, kuris leis pritvirtinti kamerą prie kokio nors paviršiaus. Kamera pakuotėje pilnai apsaugota nuo susibraižymo ar įbedimų, bet, mano nuomone, galėjo būti pridėtas ir koks nors maišiukas ar dėkliukas kamerai. Kadangi lęšiai yra išsikišę, keliauti su kamera kuprinėje ar rankinėje be jokių apsaugų gali baigtis blogai - lęšiai susibraižys! Kas liečia visą kitą, tai išpakavimas buvo vien tik vienas malonumas.

Konstrukcija

          Kameros išorė pagaminta iš aukštos kokybės plastmasės - spausk su pirštu kur nori, bandyk įlenkti, bet kameros korpusas niekur nejuda ir neskleidžia jokių garsų. Netgi kameros viršuje esantis ekranėlio stiklelis neįlinksta spaudžiamas. Kameros stendas visada išlaiko savo pozicija ir nekliba, o kamera ant jo užsifiksuoja labai lengvai. Dar vienas taškas atitenka ACME - nėra prie ko prikibti, kas liečia kameros tvirtumą!

Valdymas

          Paprasčiau už 3 mygtukus ir būti negali: vienas mygtukas įjungia/išjungia aparatą ir keičia tarp filmavimo ir fotografavimo rėžimų (kairėje viršuje), dešinėje esantis raudonas mygtukas filmuoja/fotografuoja, o apačioje esantis WiFi mygtukas leidžia prisijungti prie kameros su išmaniuoju telefonu. Ekranėlis pateikia svarbiausią informaciją - kameros rėžimą, laiką, datą, baterijos statusą bei kiek nuotraukų galime padaryti arba kiek laiko filmavimo liko kol užpildysim atminties kortelę. Palaikius WiFi mygtuką pamatysime nustatymų menių. Keisti nuotraukų megapikselių kiekio ir filmavimo rezoliucijos su kadrų per sekundę skaičiaus negalime, nes jie visada yra tokie patys.

          Tiktais pastebėjau vieną netikslumą - viršuje kameros yra baltas trikampiukas, primenantis rodyklę. Kaip supratau, tai rodė pagrindinę kameros orientaciją t.y. kameros "tikrą" priekį. Bet kai apdirbinėjau video išties viskas buvo priešingai - rodyklė nurodo kameros galą! Nepadėjo ir faktas, kad apdirbant video negalima pasirinkti kuris objektyvas yra pagrindinis. Naudojau oficialią "SYVR360" programėlę. Žinoma, video yra 360 laipsnių, bet pagrindinis objektyvas nurodo pradinę vaizdo poziciją tik pradėjus žiūrėti video, kas mano nuomone, yra svarbu.

Valdymas telefonu

          Kamerą taip pat galime valdyti ar peržiūrėti video bei nuotraukas ir naudojantis telefonu ar kitu išmaniuoju prietaisu. Tam reikės parsisiųsti "SYVR360" programėlę, paspausti WiFi mygtuką ant kameros filmavimo ar nuotraukų darymo rėžime ir prisijungti prie kameros skleidžiamo WiFi su išmaniuoju. Iš čia matysime kameros vaizdą gyvai ir galėsime parsisiųsti savo video ir nuotraukas peržiūrai. Pačioje programėlėje taip pat galime tinkamai apdirbti savo video, kad galėtumėme įkelti į YouTube.

Vaizdo kokybė ir video paruošimas

          Kamera filmuoja tik vienu rezoliucijos ir kadrų per sekundę rėžimu - 1920*960@30. Video atkūrimui naudojamas H264 - MPEG-4 AVC formatas. Kairėje galite patys patikrinti video kokybę - paveikslėlis įkeltas neprarandant jokios kokybės.

          Svarbu žinoti, kad šios kameros filmavimo technika yra unikali. Įkeliant neapdorotą vaizdo medžiagą YouTube ar Facebook nesupras, kad šis failas yra 360 video, todėl prieš jį dalinantis reikia jį apdirbti su SYVR360 programėle arba SYMAX360 programa kompiuteryje. Viršuje matote neapdirbtą, gryną video, kurį sukuria pati kamera, o apačioje matote jau apdorota ir dalintis tinkamą video. Filmavimas visada apkarpomas į 2GB failus (maždaug 23 minučių trukmės).

          Peržiūrėti video, kuriuos filmavau su kamera galite rasti mano YouTube kanale:
Kameros playlistas: https://www.youtube.com/playlist?list=PLT75sf9jvol3hqtTD5k-35mwScAErWUUe
Palangos kopos: https://youtu.be/SwEVVJ2fE7w
Palangos botanikos parkas: https://youtu.be/_wY0qoBRilI
Kamera ant mašinos stogo: https://youtu.be/x32gpSYF0lI

Nuotraukų kokybė

           Nuotraukų kokybė, žinoma, daug geresnė negu video. Nuotraukos daromos 3008*1504 rezoliucija, maždaug 4.5 megapikselių kokybės. Bėda tame, kad norint tinkamai peržiūrėti nuotrauką, reikės turėti SYVR360 arba SYMAX360 programėles. Kairėje matote nuotrauką darytą su kamerą. Taip ji bus matoma, kai nenaudojama programėlė.

Kokią atminties kortelę naudoti?

          Šioje kameroje būtina naudoti 10-tos klasės (Class 10) MicroSD korteles. Naudojant žemesnės ir lėtesnės klasės korteles kamera atsisakys filmuoti ir ekranėlyje pamatysime tekstą "Not Support". Nuotraukas galima daryti su bet kokia kortele. Pats kameroje išbandžiau SanDisk Ultra 16GB ir Samsung EVO 32GB korteles ir viskas veikė puikiai. Palaikomas kortelės dydis yra nuo 16GB iki 32GB. Jeigu jūsų kompiuteris neturi atminties kortelių skaitytuvo, galite kamerą tiesiog prijungti prie kompiuterio su USB laidu ir perkelt video bei nuotraukas iš kameros.

Baterija

          Filmuojant be sustojimo baterija laiko valanda su puse, o kol vėl baterija pilnai pasikrauna reikia laukti apie 5 valandas. Tik pastebėjau, kad baterija mėgsta išsikrauti netgi nieko nedarant. Daugiau nei savaitę su pilna baterija palikta kamera brandina nemalonų siurprizą - kameroje liks tik viena padala arba ji išvis nebesijungs. Tuo labiau, kad baterija yra integruota ir neišimama, ši bėda mane kamuos visą laiką.

Apibendrinimas

          ACME VR30 kamera puikiai atlieka savo darba - kuria 360 laipsniu virtualia erdvę. Instrukcijos ir valdymas aiškūs, o išmaniojo telefono programėlė ir kompiuterio programa leidžia be vargo apdirbti vaizdą dalinimuisi YouTube tinklapyje ar tiesiog peržiūrėti nuotraukas ar video. Konstrukcija neįveikiama, viskas veikia, tiesiog man nepasisekė su baterija ir nežinojau kurią kryptį nurodo rodyklė ant kameros viršaus. Jei Jus domina kurti nuosavus 360 laipsnių video, rekomenduoju pradėti nuo šios kameros!

Komentarai