Acme VR06 - tvirta kamera stipriems išbandymams

Benas Bagočenko portretas
Benas Bagočenko, 2017-05-14
Aš balsuoju:

          Kiekvienas aktyvaus sporto mėgėjas nori pasidalinti savo įspūdžiais su kitais, bet ne visada tai yra įmanoma. Reikia pirkti brangia GoPro kamerą, aksesuarus, tada ekraną kamerai... Bet tai yra įmanoma ir neišleidus didelės sumos - Acme VR06 ne tik aplenkia konkurentus kainos atžvilgiu, bet ir atlieka savo darbą. Nors ir ekstremaliu sportu pats neužsiimu, bet turėjau laiko su kamera pafilmuoti ir pafotografuoti, bei išanalizuoti vaizdo kokybę ir atrasti nepatogumus, kurie nors ir nieko labai negadina, bet kiekvienas perkantis šią kamerą turėtų žinoti. Taigi, pirmyn!

Pakuotė

          Įpakavimas stilingas ir skoningas. Kamera jau yra įdėta į vandeniui atsparų uždarą dėklą, todėl lengvai iškart galime sakyti, jog kamerą galima naudoti ir po vandeniu. Į šią maža pakuotę yra sutalpinti visi priedai, o patys priedai sudėti į plastikinius maišelius. Viduje taip pat rasime USB pakrovėją ir USB laidą kamerai, bei papildoma bateriją (iš viso 2 baterijos) ir baterijos pakrovėją, naudojimosi instrukcijas ir garantijos lapelį. Kameros lęšis, ekranas, vandeniui nelaidus dėklas ir atsarginės dėklo durelės - viskas turi apsaugines plėveles. Išpakavimo "ceremonija" buvo išties paprasta ir maloni - nėra prie ko prikibti.

Konstrukcija

          Kamera tvirta, spaudžiant įvairiose vietose nelinksta į vidų - buvo panaudotos tikrai aukštos kokybės medžiagos. Mygtukai spaudžiasi lengvai ir niekur nevaikščioja, jungtys laikosi tvirtai ir nekliba. Vandeniui nelaidus dėklas, savaime suprantama, išties apsaugo kamera nuo vandens ir leidžia naudotis mygtukais, bei yra tvirtas kaip akmuo - nieko įlenkti ar palaužyti su rankom neįmanoma. Dėklas irgi gali būti naudojamas kaip papildoma apsauga kamerai. Priedai irgi aukštos kokybės, nebijo jokių ekstremalių bandymų ar sąlygų. Galima prikibti tik prie ekrano - jį dengianti plastmasė plona ir lengvai suspaudžiama į vidų, o tai gadina ekraną ir laikinai iškraipo spalvas. Manau, kad kamera išgyvens stiprius smūgius į korpusą, bet jei kas trinktelės į ekraną - jis iškart bus sugadintas.

Valdymas

          Kadangi kamera turi tik 3 mygtukus, valdymas yra šiek tiek keistokas. Viršuje rasime įrašymo mygtuką (toliau vadinsiu raudonu mygtuku), priekyje rasime įjungimo/išjungimo/rėžimo mygtuką (toliau vadinsiu priekiniu mygtuku), o šone rasime WiFi mygtuką. Kai esame filmavimo ar nuotraukų rėžime, raudonas mygtukas pradeda/sustoja filmuoti ir daro nuotraukas. Priekinis mygtukas keičia rėžimus (filmuoti, daryti nuotraukas, 3 nuotraukos per 1.5 sekundes, fotografavimas laiko intervalais ir meniu). Kai esame meniu, priekinis mygtukas leidžia pasirinkti tarp video peržiūros, nuotraukų peržiūros ir nustatymų. Pasirinkę, spaudžiame raudoną mygtuką.

          Peržiūros rėžime raudonas mygtukas paleidžia arba sustabdo video, o priekinis mygtukas keičia video ar nuotraukas. Norėdami išeiti iš peržiūros rėžimo, spaudžiate WiFi mygtuką, kuris nukels jus atgal i meniu.

          Nustatymuose galėsite keisti įvairius video ir nuotraukų parametrus: video rezoliucija ir kadrus per sekunde, ar rodyti datą ir laiką ant video ir nuotraukų, nuotraukų rezoliuciją, laiko intervalus tarp nuotraukų, datos ir laiko keitimą, garso nustatymus, vaizdo apvertimą, automatinį ekrano ir kameros išjungimą (baterijos taupymui), atminties kortelės formatavimą ir t.t. Renkamės su priekiniu mygtuku, o pasirinkimą patvirtinam su raudonu mygtuku.

          Manau, labai keistas ACME sprendimas neturėti lietuvių kalbos šioje kameroje - rusų, čekų, lenkų kalbos yra, o vienos iš pagrindinių ACME rinkos - Lietuvos - nėra!

Valdymas telefonu

          Kamera taip pat galime valdyti ar peržiūrėti video bei nuotraukas ir naudojantis telefonu ar kitu išmaniuoju prietaisu. Tam reikės parsisiųsti "Ez iCam" programėlę, paspausti WiFi mygtuką ant kameros filmavimo ar nuotraukų darymo rėžime ir prisijungti prie kameros skleidžiamo WiFi su išmaniuojiu. Tik pastebėjau, kad filmuojant per išmanųjį prarandame 4K ir 2.7K raiškos filmavimo nustatymus - lieka tik 1920*1080 rezoliucija. Nuotraukų rėžimai visi išlieka.

Video kokybė

          Yra 4 rezoliucijų ir kadrų per sekundę rėžimai: 1920*1080@30, 1920*1080@60, 2704*1524@30 ir 3840*2160@25. Kai filmuojame 1920*1080 rezoliucija, naudojamas H264 - MPEG-4 AVC formatas, o filmuojant kitais (2.7K ir 4K) rėžimais, naudojamas Motion JPEG Video formatas. Gilesnius techninius duomenis rasite paveikslėlyje kairėje. Filmuojant 1920*1080 rezoliucija, video apkarpomas kas 10 minučių, o kitais rėžimais - kas 5 minutes. Į tuščią 32GB atminties kortelę galima nufilmuoti 1 valandos video 4K kokybe. Manau, jog kokybe tikrai negaliu skųstis turint omenyje kameros kaina. Kad galėtumėte patys nuspręsti, padariau kelis video.

          Peržiūrėti video, kuriuos filmavau su kamera galite rasti mano YouTube.
Playlistas: https://www.youtube.com/playlist?list=PLT75sf9jvol3rb0Vr9jj0HXqdFV012cvn
4K rezoliucijos video: https://youtu.be/9Mgjdeocu5c
1920*1080 (Full HD) 60 kadrų per sekundę: https://youtu.be/e2q2H9_zT3c
Naudojant kamera kaip vaizdo registratorių: https://youtu.be/VnULtIE57D4

Nuotraukų kokybė

          Nuotraukų kokybė gadina visus reikalus. Matyt ši kamera skirta tik filmavimui, o ne nuotraukų darymui. Padarius kelius nuotraukų testus pastebėjau, kad praktiškai nėra skirtumo, kokia rezoliucija (t.y. kiek megapikselių) naudoji - kokybė visada būna tokia pati. Kairėje paveikslėlis palygins 4 megapikselių (kairėję) ir 12 megapikselių (dešinėje) rezoliucijų nuotraukas toje pačioje vietoje - rezultatus pamatysite patys. Mano rekomendacija - visada naudokite mažiausia rezoliuciją (4 megapikselių). Taip sutaupysite daug vietos, o kokybės skirtumo nepajusite. "Timelapse" video: https://youtu.be/dUNhty2l-Uk

Kokią atminties kortelę naudoti?

          Pats šioje kameroje naudoju Samsung EVO 32GB microSD atminties kortelę. Svarbu, kad naudojama microSD turėtų 10-tos klasės spartos reitingą (jį rasite ant microSD kortelės). Dėl smalsumo pabandžiau naudoti lėtesnes klasės korteles - kamera nebeleidžia filmuoti aukštesnes rezoliucijos formatais (4K ir 2.7K), o kartais lieka tik 1920*1080@30 galimybė. Taip pat pradeda strigti video peržiūra ir kamera pradeda nenuspėjamai persikrauti. Jeigu nenorite nemalonumų, nusipirkite kokybišką atminties kortelę iš patikimo gamintojo. Maksimalus palaikomas kortelės dydis - 32GB. Jeigu jūsų kompiuteris neturi atminties kortelių skaitytuvo, galite kamerą tiesiog prijungti prie kompiuterio su USB laidu ir perkelti video bei nuotraukas iš kameros.

Baterija

          Baterija laiko apie valandą su pusę. Kad ir kaip būtu keista, nesvarbu kokį rėžimą naudoji - ar filmavimą didžiausia ar mažiausia rezoliucija, ar intervalų fotografavimą - baterija visada laiko apie valandą su puse. Pakrovimo laikas - 2 valandos. Turint omenyje, kad mums suteikiamos 2 baterijos, reiškiasi, kad galima filmuoti iki 3 valandų, o papildomas pakrovėjas pravers kelionėse.

Apibendrinimas

Trumpai tariant - ACME VR06 veiksmo kamera yra kokybiškas įrenginys, kuris puikiai tinka kaip GoPro alternatyva. Konstrukcija neįveikiama kaip akmuo, o tai yra svarbiausia tokiai kamerai. Aišku, yra kur tobulėti, pavyzdžiui, pagrąžinti meniu, galbūt turėti nuosava, o ne kažkieno kitko, aplikaciją kamerai kontroliuoti, pagerinti nuotraukų kokybę. Bet manau, jog už ~65 eurus daugiau tikėtis ir nereikia. Jei žinai kaip naudotis reikiamai, ši kamera tikrai tiks tavo tikslams.

Komentarai