„Acme Saturn“: ausinės ieškantiems stiliaus ir geros kainos

Dina Sergijenko portretas
Dina Sergijenko, 2015-06-08
Aš balsuoju:

Retas tas atvejis, kai draugams pagyrus kurį turimą daiktą galiu su pasididžiavimu sakyti, kad daiktas ne tik gražus, bet „žinai, dar ir lietuviškas“. Būtent taip galima sakyti apie „Acme“ pagamintas „Saturn“ ausines.

Turiu prisipažinti, kad kai nuolatos vairuoji ir muzikos klausau automobilyje, sėdėdama prie kompiuterio su ausinėmis ant galvos daugiau dėmesio kreipiu į jų patogumą nei į grožį, o bėgimui renkuosi visiškai mažas ausines, kurių svarbiausia savybė – nekristi iš ausų, į ausinių išvaizdą daug dėmesio nekreipiu.

Visgi gavus į rankas tokį produktą, kaip „Saturn“ ausinės, nekalbėti apie išvaizdą sunku.

Dizainas

Ausinėms pasirinkta pilki ir rusvi tonai. Lankelis, ausinių kaušeliai aptraukti pilka oda, ausinių tvirtoji dalis pagaminta iš lietimui malonaus pilko plastiko.

Ausinės reguliuojamos naudojant tvirto metalo lankelį, turi pilką, medžiaga aptrauktą ilgą laidą, ant kurio sumontuotas ir vos pastebimas mikrofonas. Tokia jo forma, tiesą sakant, tokia neįprasta tokio tipo ausinėms, kad mikrofoną pastebėjau tik skaitydama informacinę medžiagą apie ausines.

Ant vienos ausinių lankelio pusės – rusvos odos juostelė su sagute ir išspaustu užrašu „Acme“. Štai čia prasideda įdomumas, mat ši juostelė skirta tam, kad vartotojas galėtų apsukti ilgą ausinių laidą aplink lankelį ir prisegti juostele, kad šis niekur nesipainiotų. Toks sprendimas – daugiau nei puikus. Pavyzdžiui, įsimetus ausines į kuprinę ar rankinę šių laidas neišsiraizgo, nesusisuka, netrukdo pasiekti kitų daiktų.

Visą tai sudėjus į vieną krūvą gauname labai stilingas ausines. Ganėtinai nedideles, šiek tiek retro, šiek tiek šuolaikines, ramias, neiššaukiančias, vienodai tinkančias tiek biuro darbuotojui, tiek hipsteriui, dienas leidžiančiam su išsinešamos kavos puodeliu ir mp3 grotuvu rankose.

 

Kaina

Ir, greičiausiai, ne aš viena esu pratusi, kad gražūs ir stilingi daiktai kainuoja daug.

Tiesa ta, kad ši tiesa ne visada galioja „Acme“ atveju. Pavyzdžiui, ausinės „Saturn“ jų elektroninėje parduotuvėje kainuoja 14,99 Eur (apie 51 Lt).

Akivaizdu, kad rasti daiktą, kuris atrodytų panašiai, o kainuotų tiek pat ar dar mažiau – labai sunku.

Patogumas

Kai išsipakavau iš dėžutės „Saturn“ ausines, šios atrodė taip, tarsi būtų nerealiai patogios – lengvos, dailios, nedidelės. Visgi pradėjus jomis klausyti muzikos ilgainiui teko atsiprašyti savo senųjų, plačias ir minkštas pagalvėles ausims turinčių, ausinių (beje, taip pat gamintų „Acme“, jas įsigijau „Acmexperts“ projekto pradžioje).

Žinoma, „Saturn“ dailiai atrodo ant galvos (ypač dailiai atrodo ant kaklo), tačiau ausinių pagalvėlės ganėtinai mažos, tad jos ausų neapgaubia. Be to, man jas dėvint ant galvos, šios neprisispaudžia tinkamai prie ausų, tad kyla nevalingas noras jas vis prilaikyti, pataisyti, prispausti ir pasiklausti aplinkinių, ar jiems tikrai nesigirdi, ko aš klausau.

Atsakymas beveik visuomet neigiamas, tačiau tokie dalykai – erzina ir sunku jaustis gerai.

Galiausiai, ausinės išties labai lengvos, tad vis atrodo, kad jos nuo galvos nuslys. Taip niekad nenutiko, tačiau erzina vien tai, kad kyla noras nuolatos jas taisytis ir tikrinti.

Grojimas

Labiausiai man patinka tos ausinės, kurios visiškai apgaubia ausis ir pro jų minkštas pagalvėles neprasiskverbia joks aplinkos triukšmas. „Saturn“, nors ir gerokai mažesnės nei mano mėgiamo stiliaus ausinės, nenuvylė.

Ausinės pagamintos taip, kad didžiąją dalį sklindančio garso girdėtų tik tas, ant kurio galvos ausinės, pasigarsinus muziką neprasiskverbia ir aplinkos triukšmas.

„Acme“ skelbia, kad ausinės išgroja garsą nuo 20 Hz iki 20 kHz. Kitaip tariant, yra tinkamos tiek labai „piktam“ repui ar hiphopui, tiek, matyt, šikšnosparnių dainoms klausyti. Visgi klausant itin žemą boso liniją turinčių dainų akivaizdu, kad „Saturn“ nėra tinkamiausios norint išgirsti visą žemų dažnių grožį. Geriausiai skamba maždaug 40 Hz ir aukštesni dažniai, žemesni garsai tyla, pačių žemiausių – nė nesigirdi.

Norėtųsi daugiau ryškumo ir su itin aukštais garsais, tačiau įvertinus ausinių kainą, jų skambesys – išties priimtinas.

Ar rekomenduočiau? Taip!

Turiu prisipažinti, kad mane labiausiai džiugina, kad ir Lietuvos kompanijų gaminami daiktai gali būti labai gražūs. Dėl šito ir dėl to, kad „Acme“ dizaineriai galvojo apie ergonomiją sumanė labai paprastą, bet tikrai funkcionalų sprendimą, kaip patogiai susukti laidą aplink ausinių lankelį taip, kad šis niekur nesipainiotų, esu linkusi atleisti šiokį tokį nepatogumą.

Be to, manau, „Saturn“ yra puikiai tinkamos kelionėms. Jos lengvos, nenuspaudžia ausų, nejuntamos ant kaklo, nepastebimos lagamine, be to, atrodo kur kas geriau nei mažosios į ausis kišamos ausinės.

Tad, jei manęs klaustumėte, ar rekomenduočiau „Saturn“ daug keliaujantiems ir stilingų nebrangių ausinių norintiems, atsakyčiau „tikrai taip“.

 

Komentarai