ACME MW11 bevielė pelė kiekvienam

Rokas Rožickas portretas
Rokas Rožickas, 2013-04-19
Aš balsuoju:

Kuomet daugelis mieliau rinkosi asmeninius stalinius kompiuterius klausimų dėl pelės beveik nekildavo - ji būdavo būtina. Vis labiau populiarėjant nešiojamiems kompiuteriams pelės tapo nebūtinos, tačiau daugelis vis tiek mieliau renkasi ne tik integruotus „touchpad'us“, bet ir papildomą įrenginį kursoriui valdyti - pelę.

Dėl tos priežasties, jog pelė tampa kaip papildomas (nors naudojamas kaip pagrindinis) įrenginys, jos išsirinkimui skiriama daugiau laiko ir dėmesio. Tai gamintojus verčia gaminti kokybiškesnius ir naudotojui patogesnius bei naudingesnius prietaisus. Tačiau ar visi gamintojai to paiso? Vargu, tačiau ACME bando nenuvilti savo klientų ir pasiūlė neblogą (o lyginant pagal kainą net labai gerą) bevielę pelę MW11 Cartoon-grey.

Funkcijos ir galimybės

Tai pigi (jos kaina vos 42,74 Lt) bevielė pelė, kuri puikiai tinka kasdieniam darbui, nors žvelgiant į kaikurias funkcijas - tinkama ir sudėtingesniems darbams atlikti. Būtėnt norėčiau akcentuoti reguliojamo pelės jautrumo (DPI) galimybę. Ši funkcija turėtų nudžiuginti žaidimų mėgėjus ar asmenis dirbančius su grafika, kuomet reikalingas ypatingas pelės tikslumas ar atitikimas programinei įrangai. Be abejo, DPI reguliavimas visai nebūtinas jei pele naudojasi eilinis naudotojas, kuriam aktualu daugiau darbas klaviatūra ar tiesiog naršymas internete.

Turint omenyje, kad tai bevielė pelė veikianti iki 10 metrų nutolus nuo imtuvo kompiuteryje, galima panaudoti ją ne tik naršymui, bet ir patogesniam filmų ar nuotraukų žiūrėjimui. Tiesa, tokį atstumą pavyks pasiekti esant faktiškai idealiomis sąlygomis: pilnai pakrautomis baterijomis, neesant kliūtims tarp pelės ir imtuvo.

Papildomų funkcinių klavišų MW11 pelė neturi, tačiau tai toli gražu ne trūkumas, ypač, prisiminus šios pelės nedidelę kainą. Kaip tik, pigesnėms, ekonominės klasės pelėms funkciniai klavišai dažniausiai tampa gedimų priežastimi.

Ši ACME bevielė pelė naudoja energiją iš dviejų AAA tipo baterijų. Siekiant ilgesnio naudojimosi be baterijų keitimo vertėtų įsigyti aukštos kokybės talpias baterijas. Skaičiuojantis išlaidas daug mieliau renkasi pakraunamas baterijas, kurių galima įsigyti tiek ACME, tiek kitose parduotuvėse ar internete. Kokias baterijas naudoti - Jūsų pačių pasirinkimas, tačiau vertėtų rinktis aukštos kokybės, talpias ir patikimas baterijas-akumuliatorius, kurie ne tik ilgai tarnautų, bet ir nekeltų pavojaus įrenginiui.

MW11 pelės dizainas nėra labai išskirtinis, kaip teigiama oficialiame aprašyme, nors tai taipogi yra skonio reikalas. Nemanau, jog ši pelė galėtų pelnyti prizą už geriausią dizainą, tačiau kasdieniam naudojimui tai nedaro jokios įtakos.

Ovali simetriška forma puikiai tinka dešiniarankiams, manau, turėtų atitikti ir kairiarankių keliamus reikalavimus. Pačią pelę malonu liesti, ja naudotis.

Komplektas

Komplekte rasite pačią pelę, imtuvą (2.4 GHz, USB jungtis), instrukciją, kurios greičiausiai vis tiek neskaitysite bei porą elementų, tad įsigijus pelę nereiks ieškoti stalčiuose užsilikusių AAA tipo baterijų.

Techniniai parametrai

(iš oficialaus ACME MW11 Cartoon-grey aprašymo)

Tipas:Bevielė optinė pelėJungties tipas:USBGarantija:5 metaiProdukto linija:StartYpatybės:Korpusas papuoštas dekoracijomis – išskirtinė saviraiška; simetriškai ovali korpuso forma – vienodai tinka dešiniarankiams ir kairiarankiams; reguliuojama darbinė sklaida – pasirinkite norimą greitį.Sistemos reikalavimai:Reikalavimai imtuvo maitinimui: 5 V NS per USB jungtįBaterijos tipas:2 x AAAReikalavimai operacinei sistemai:Windows® 7/ Vista / XP / 2000, OSX, LinuxKita:Belaidė jungtis: 2,4 GHz; klavišų kiekis: 3 klavišai ir ratukas; klavišų eksploatacijos riba: virš 3 milijonų paspaudimų; slinkties ratukas padengtas guma; darbinis atstumas: iki 10 metrų; darbinė temperatūra: nuo 0 iki + 40 °C; darbinės aplinkos drėgnumas: 90 %; pakuotės turinys: belaidė optinė pelė, imtuvas, naudotojo vadovas, „AAA“ tipo maitinimo elementai (2 vnt.).Spalva:Juoda/PilkaSkiriamoji geba:500 / 1000 / 1500 / 1750 dpiIšmatavimai:108(I) x 60(P) x 38(A) mmSvoris:

72 g.

 

Kai

 

Kaip matoma aprašyme, šiai bevielei pelei yra suteikiama net 5 metų garantija, kas IT srityje ne tik retas, bet net ir keistas reiškinys. Labai abejoju, kad daug naudotojų išlaikys pelę ir (tuo labiau) jos įsigyjimo dokumentus net penkerius metus, tačiau tai parodo, jog gamintojas užtikrina savo gaminio kokybę ir atsako už savo padarytas klaidas.

Tiesa, ši pelė puikiai tiks tiems, kurie nelabai „draugauja“ su kompiuteriais, mat pelė be jokių problemų ir tvarkyklių diegimo atpažįstama daugelyje operacinių sistemų.

Išvados

Jei norite nebrangios bevielės pelės - ACEM MW11 Cartoon-grey Jums bus puikus pasirinkimas, tačiau reikėtų atminti, kad tai viena pigiausių bevielių pelių skirtų kasdieniam naudojimuisi, o ne profesionalms, nors ir turi DPI reguliavimo savybę.

Savo draugams ir pažįstamiems drąsiai rekomenduočiau šią pelę ir gana didelę įtaką tam padarė 5 metų garantija ir juokinga kaina.

 

Komentarai