Acme MW11. Be uodegos.

Tomas Janulevičius portretas
Tomas Janulevičius, 2013-04-25
Aš balsuoju:

Ar Jums teko kada nors dirbti kompiuteriu nenaudojant pelės? Ne ne, ne nešiojamu kompiuteriu, bet stacionariu. Tik tuomet kai pelės nėra supranti, kaip šis prietaisas yra reikalingas ir kaip jis palengviną darbą. Pelė yra būtina, bet gera pelė yra dar geriau. Su tokia ir darbas  nebus kančia. O žaidžiantiems pirmo asmens kompiuterinius žaidimus, ji gali daug kartų išgelbėti gyvybę. :)

Šį kartą pelės garbės vardą bandys apginti Acme MW11 belaidis peliukas. Pažiūrim kaip jam sekėsi.

Funkcionalumas ir patogumas

Žvelgiu į Acme MW11 peliuką. Paprastas.  Du klavišai ir ratukas. Būtent tai ko reikia paprastam kompiuterio naudotojui. Jeigu Jūs kompiuteriu dirbate, naršote internete, šio peliuko klavišų Jums pakaks. Mėgstantys žaisti pirmo asmens veiksmo žaidimus, nusivils, kad peliukas neturi papildomų, programuojamų klavišų. Bet iš tiesų šis peliukas turi, tai, kas nesimato iš išorės. Jis turi reguliuojamą jautrumą. O tai labai geras dalykas.  Jautrumą galima keisti 500/1000/1500/1750 DPI žingsniais. Man kartais dirbant su nuotraukų redagavimo programomis ši funkcija labai patiko, nes vietoj to, kad bandyti reguliuoti peliuko greiti programinės įrangos nustatymuose, tai galima padaryti peliuku vos per kelias sekundes. Super. Pliusas.
Prie kiekvieno daikto reikia priprasti. Aš esu įpratęs prie mažesnių gabaritų peliuko, tad šis, man pasirodė didokas, tarsi jo per daug po delnu. Bet tai tik įpratimo reikalas.
Beabejo bevielis peliukas turi tą nuostabų privalumą, kad nėra papildomo laido ant stalo. Bet tuo pačiu visuomet reikia turėti papildomą komplektą atsarginių baterijų, jei nenorime patirti darbo "malonumo" be pelės. Nes baterijos išsikraus, o numatyti kada tai įvyks neįmanoma, nes šis peliukas neturi  indikatoriaus, kuris praneštų naudotojui, kad baterijų energijos likę labai mažai. Čia minusas. Bet reikia tam būti pasiruošus ir bėdų nekils.
Beje svoris. Sunkoka. Su baterijomis sveria  95g. Ir tai yra 20g sunkiau nei dabar mano naudojama pelė ir nors atrodytų, kad šis svorio skirtumas nėra didelis, jis jaučiamas. Galėtų būti lengvesnė.
Dėl savo formos ji tinka ir kairiarankiams, nes neturi  jokių spec. išlenkimų korpuse dešinės rankos nykščiui.

Dizainas ir kokybė

Tikra bandelė. Tiksliau pusė bandelės. Taip, tai skonio reikalas, bet dizainas neiškirtinis, bent jau mano akims. Elementari, paprasta pelė.  Plastmasė lygi, glotni, gerai "limpa" prie delno. Gana sunkiai iš peliuko vidaus ištraukiamas USB bevielio signalo imtuvas. Jis laikosi gana tvirtai, bet suimti jį didesnius pirštus turinčiam žmogus bus sunku. Įjungimo ir išjungimo mygtukas jungiasi ne lengvai.  Mygtukų paspaudimo metu skleidžiamas garsas galėtų būti mažesnis. Taip pat numesti svorio šiai pelytei irgi būtų į naudą. Surinkimo kokybei priekaištų nebuvo rasta.

Kaina ir konkurentabilumas

Už panašią kainą galima jau rasti ir kitų gamintojų siūlomų belaidžių  peliukų. Ir čia jau veiks tik simpatijos ir antipatijos principas. Jeigu reikalingas paprastas peliukas prie stacionaraus ar nešiojamo kompiuterio įpastiems darbams ir ne žaidimams, tai kodėl gi ne? Jis Jums tikrai sąžiningai tarnaus, kaip žada gamintojas, bent jau 5 metus (tokios trukmės garantija). Sėkmės!

Komentarai