ACME MW pelė - gyvūnas ar kompiuterinė periferija?

Benas Bagočenko portretas
Benas Bagočenko, 2013-04-14
Aš balsuoju:

          Pelės tapo neatsiejama kasdiene naudojimosi kompiuteriu dalimi. Neapsirikite, kalbame apie kompiuterio peles, o ne apie gyvūnus. Dažniausiai pelės būna bevielės arba su laidais. Nors daugelis žaidėjų ir stacionarių kompiuterių savininkų mieliau renkasi laidines peles, kai kalbame apie nešiojamuosius kompiuterius, kasdienė laidų raizgalynė tampa didelis nemalonumas. Geriausias "vaistas" nuo laidų - belaidės pelės. Nešiojamų kompiuterių savininkai turbūt supras apie ką aš kalbu, o bevielė pelė ACME MW11 Cartoon-grey wireless mouse atrodo kaip neblogas "vaistų" variantas.

Pakuotė

          Pakuotė paprasta, viskas supakuota plastmasinėje, nevisiems malonią atidaryti pakuotėje. Jeigu neturite šalia žirklių ir pakuotę bandysite atidaryti rankomis, galite susipjaustyti pirštus. Ji yra sandari, todėl ilgapirščiai negalės po dalelę išimti iš pakuotės, taigi Jūs gausite viską, ką turėjote gauti. Pakuotė, kaip būdinga Acme produktams, pasižymi oranžinės spalvos akcentu, trumpu produkto aprašymu ir 5 metų garantijos pranešimu. Galime pamatyti ir "receiverio" dydį, kuris yra labai mažas, bet apie tai kalbėsime vėliau. Taip pat iškart galėsite įvertinti pelės dizainą savo akimis. Pakuotės viduje rasite 2 AAA baterijas, taigi pele galėsite naudotis iškarto.

Dizainas ir patogumas

          Dizainas paprastas, siekta absoliutaus paprastumo. Pelė turi tris mygtukus ir ratuką. Ant pelės jokių papuošimų nėra, tik Acme logotipas puikuojasi ant vienos pusės. Pati plastmasė jaučiasi tvirtai, taigo po kelių stipresnių "iššukių" pelė nesugriuvo. Žiūrint iš toli pėlė atrdo kaip gyva pelė, tik be uodegos. TIkrai siekta paprastumo, nes nežinau ką dar būtų galima dar apie ją pasakyti, o tuščiažodžiauti nesinori.

          Kadangi pelytė simetriška, tai ji tiks ir kairiarankiams, ir dešiniarankiams. Pelė storoka, todėl todėl ant jos galima padėti visą plaštaką. Kairysis ir dešinysis mygtukai spaudosi lengvai, o ratuko mygtukas gana "kietai", o kiekvieną paspaudimą palydi malonus ausiai "klik". Ratukas sukinėjasi lengvai, nesigirdi "tratėjimo". Draiverių pelei nereikia, tiesiog prijunkite ir mėgaukitės (angl. Plug & Play).

Optika

          Pelės optika pagirtinos kokybės. Pelė be problemų veikė ant visų mano išbandytų paviršių: medienos, medžiagos, nepermatomo stiklo, džinsų, gana grublėto paviršiaus. Taip pat vienas iš pagirtinų technologijų šioje belaidėje pelėje - keičiamas DPI (angl. Dots Per Inch). Tai reiškia, kad galime didinti pelės jautruma nekeisdami jokių nustatymu kompiuteryje. Kuo didesnis DPI, tuo greičiau judės pelė monitoriuje, reikės mažiau vietos pelės stumtelėjimui, kad žymeklis ekrane pajudėtų ekrane. Keičiamas DPI yra absoliutus pliusas, o ypač žaidėjams.

          Jei norite pakeisti DPI, reikia kairijį ir dešininį pelės klavišus palaikyti nuspaustus apie 3 sekundes. DPI keisis tarp 500, 1000, 1500, 1750. Su 500 DPI pelės žymeklis turėtų judėti lėčiausiai, todėl 500 DPi gali veikti kaip atskaitos taškas, kadangi tiesioginio DPI rodiklio pelėje nėra. Koks yra geriausias DPI? Atsakymo nėra, nes kiekvienam atsakymas yra skirtingas, taigi rekomenduoju patiems su pelės DPI keliasdešimt minučių pažaisti, kol surasite sau labiausiai tinkamą variantą.

Pelės apačia

          Optika jau apžvelgėm, bet pelės apačioje tūno dar kai kas. Pelės jungiklis ramiai sau gyvena apačioje. Jis labai mažas, todėl tiems, kurie turi didelius pirštus, gali kilti problemų išjunginėjant pelę, bet pelės net nereikia išjungti, apie tai pakalbėsiu vėliau. Pats turėdamas didelius pirštus pelę sugebėjau įsijungti tik nagų dėka.

Pelė veiks tik tada, kai bus įdėtos dvi AAA baterijos. Taip pat receiverį galima įdėti apačioje baterijų, todėl jis niekada neatsiskirs nuo Jūsų pelės, mažėja šansas jį pamesti. Pati pelė lengvai slaidžioja paviršiais, tarsi ranka brauktum per šilką.

Receiveris

          Atleiskite už tokį grubų vertima iš anglų kalbos, bet tiesiog negalėjau rasti normalaus lietuviško vertimo. Receiveris yra labai mažas, todėl netrugdys dirbant su kompiuteriu, o ypač nešiojamu. Pelės tikslumą ir greitą reagavimą užtikrina belaidė 2,4 GHz jungtis, todėl nejusime pelės vėlavimo (pvz.: pajudinam pelę, o ekrane žymeklis pajuda po 0,5-1 sekundes). Kaip minėjau anksčiau, draiverių nereikia, tiesiog prisijungiate ir turite veikiančią pelę. Gerai, kad pelės apačioje yra vietos jam įdėti, todėl receiveris lengvai keliaus su pele. Dydis lygus maždaug nykščio nagui. Su pele galėjau naudotis visame kambaryje, nesvarbu kur būtų kompiuteris, taigi veikimo atstumas yra gana didelis (aprašyme rašoma, kad veikia iki 10 metrų, tai maždaug tokiu atstumu ir veikė, jeigu ne didesniu).

Energijos taupymas

          Dažna praktinė problema su belaidėmis pelėmis - mes vis užmirštam jas išjungti. Ši pelė tik dar labiau pablogina šį įprotį, bet tai tik į gerą. Pelė, kai kelias sekundes ja nebesinaudoji, pereina į mini energijos taupymo rėžimą: raudona pelės šviesa šviečia rėčiau, o vėl ja pajudinus veikia visu pajėgumu. Jeigu pele nesinaudosite kelias minutes, ji pati išsijungs visiškai, kol nepaspausite pelės klavišo, taigi dingsta poreikis pelę visada išjungti, nebent keliaujate ir pelė gyvens Jūsų lagamine ar portfelyje ir t.t.

Apibendrinimas

          Ši Acme pelė tikrai pasirodė nuostabiai. Veikia be priekaištų, patogi ir tinka dirbti tiek kairiarankiams, tiek dešiniarankiams. Dizainas paprastas, bet malonus, nieko šiai pelei nei trūksta, nei reikia papildomai. Kaip nauja pelė kelionėms arba kasdieniam darbui su kompiuteriu ji tinka idealiai, o kokybė atitinka kainą. Puikus belaidės pelės derinys, kurį visiems drąsiai rekomenduočiau. Pelę dabar oat galite užsisakyti elektroninėje parduotuvėje www.acmemedia.lt arba ieškokite jų elektronikos parduotuvėse.

Komentarai