ACME BTDG40 - be laidų, bet priklausomi nuo kitų

Benas Bagočenko portretas
Benas Bagočenko, 2013-08-21
Aš balsuoju:

          Tikriausiai jau įpratome savo muzikos leistuvus prie kolonėlių jungti laidais. Žinoma, tai nėra sunkus darbas, bet kai telefoną ar MP3 grotuvą visada nešiojamės su savimi, o paskui namuose vėl ištraukti ir prie kolonėlių prijungti kiekvieną kartą tikriausiai nevisiems yra prie širdies. Atrodo, tokį aparatą galima naudoti ir kelionėse, bet taip nėra. Šį ACME BTDG40 Bluetooth imtuvą (praktiškai) galima naudoti tik namuose. Kodėl? Kaip naudotis? Kur? Skaitykite apžvalgą ir viską išsiaiškinsite!

Pakuotė

          Nieko neįprasto, oranžinė spalva. Viduje rasime instrukciją su garantija, papildomą male-to-male 3,5 mm laidą (kam jis reikalingas, paaiškinsiu vėliau) ir patį aparatą. Būkite atsargūs atidarydami pakuotę, nes galite susipjaustyti pirštus! Pakuotei atidaryti naudokite žirkles. Pats aparatas su instrukcijomis ir laidu yra "įpakuotas dar vienoje pakuotėje", todėl, net jeigu ir pakuotės išorė yra truputį pažeista, įrenginys turėtų būti net neįbrėžtas.          

Konstrukcija

          Nors ir imtuvo išorė atrodo blizgi, bet ji nėra silpna. Jokių judančių ar klibančių dalių nėra, USB jungtis stabili, nejuda, nebent pats mygtukas, bet manau, kad jis specialiai padarytas laisvesnis, kad būtų galima jį lengvai paspausti. Taip pat nesugebėjau įrenginio kur nors įlenkti ar kitaip sugadinti išorės naudodamas žmogišką jėgą. Konstrukcija tvirta, solidi. Net ir pats pridėtas laidas jaučiasi kokybiškas. Bėda yra tik imtuvo dydyje - jis didelis, todėl jeigu USB lizdai yra labai arti vienas kito, įkišus į vieną iš jų šį imtuvą gali nebelikti vietos kitiems aparatams.

Kaip naudotis? Kam jis skirtas?

          Tikriausiai daugeliui pamačius tokį Bluetooth įrenginį arba paskaičius, ką jis daro, kils daug klausimų. Taigi, pirma, kam jis skirtas?

          Šis Bluetooth imtuvas skirtas naudoti tik patalpose. Nors ir ant pakuotės giriasi "absoliučia belaidės muzikos laisve", bet jis pats save amžinam prisiriša prie elektros šaltinio (t.y. USB). Taigi, gamtoje su tokiu muzikos nepasiklausysi, teks laukti, kol Acme pagamins tokį patį imtuvą, tik su įmontuota baterija :)

          Yra du naudojimosi būdai. Apžvelkime pirmą ir išsiaiškinkime, kaip ir kas veikia. Remkimės šalia esančiu paveikslėliu.

     1. Prijunkime Bluetooth imtuvą prie laisvo USB lizdo kompiuteryje.

     2. Prie kompiuterio kolonėlių/ausinių lizdo prijunkime pakuotėje buvusio laido vieną galą, o kitą galą prijunkime prie imtuvo Line in jungties.

     3. Kolonėlės garso laidą prijunkime prie aparato line out jungties.

     4. Per Bluetooth su savo telefonu ar kitu aparatu, turinčiu Bluetooth ryšį prisijungiame prie imtuvo (jei prašo kodo, įveskite 0000).

          Sėkmingai prijungus, turėsite "keistoką" garso sistemą. Kompiuterio garsas visada gros per kolonėles, kurias prijungėte prie imtuvo, bet kai prie imtuvo prisijungsite su kokiu nors įrenginiu (pvz.: telefonu), kolonėlės, imtuvo pagalba, ignoruos kompiuterio garsus ir leis muziką, kuri groja jūsų įrenginyje.

          Antras būdas skirtas, kai nenorime turėti "nuolatinio tarpininko" (kaip praeitame būde minėtas kompiuteris). Tokiu atveju, garsas per kolonėles gros TIK TADA, kai imtuvas turės ryšį su kitu įrenginiu. Taip pat čia prireikia šalutinio elektros šaltinio, pvz.: USB telefono pakrovėjo ar nešiojamos išorinės baterijos su USB anga (še tau ir "absoliuti bevielė laisvė"). Sujungimo instrukcijos:

     1. Prijunkime Bluetooth imtuvą prie elektros šaltinio.

     2. Kolonėlės garso laidą prijunkime prie aparato line out jungties.

     3. Per Bluetooth su savo telefonu ar kitu aparatu, turinčiu Bluetooth ryšį prisijungiame prie imtuvo (jei prašo kodo, įveskite 0000).

          Nors ir paveikslėlyje matome televizorių, manykime, kad tai yra garso centras. Problema atsiras, jei prie šios garso centro norėsime prijungti grotuvą be Bluetooth, nes reikės vėl leidus keitinėti. Taip pat nerekomenduoju iššvaistyti USB pakrovėją tokiai nelabai praktiškai situacijai. Taigi, vienintelis naudingas šio aparatėlio naudojimas yra minimas pirmame naudojimo aprašyme.

Apibendrinimas

          Nors ir apžvalgoje nepaminėjau, bet garso kokybė yra labai gera, nusiskundimų neturiu. Nors ir imtuvėlis yra smagus naudoti, bet praktiškai man jis nėra naudingas. Daug paprasčiau tiesiog kolonėles prijungti prie grotuvo, tuo labiau, kad ne visi grotuvai turi Bluetooth ryšį. Taip pat, keli telefonai su Bluetooth ryšiu nesugebėjo prisijungti prie imtuvo, todėl vėl reikėjo juos jungti tiesiogiai su kolonėlėmis. Tokia ir mūsų laisvė, kai nuolatos reikia USB elektros šaltinio. Laukiu, kada tokį Bluetooth imtuvą Acme pagamins su įmontuota baterija, o tada tai tikrai bus laisvė!

Komentarai