ACME BEAM Screen cleaner 2 in 1 - gera idėja, bet paskubėta

Benas Bagočenko portretas
Benas Bagočenko, 2015-05-11
Aš balsuoju:

          Retas kas nešiojasi ekrano valiklius su savimi ir ne be priežasties. Buteliukai su specialiu skysčiu gali būti didoki, o kur dėti pačia šluostę panaudojus? Su ACME BEAM tokios problemos lyg ir išsprendžiamos, bet sukuria ir kitas smulkias problemas, kurios slegia šios idėjos potencialą. Apžvalga nebus ilgoka - turėjau daug laiko išbandyti, todėl galiu prieiti tiesiai prie faktų. Dėl valymo kokybės BEAM lyginau su ACME CL34 TFT/LCD Screen Cleaning Gel + micro-fiber cloth.

Apžvalga

          Pakuotė niekuo ypatinga, išpakuoti lengva. Dizainas geras, bet ne viskas grožyje. Pirmieji valymai buvo išties malonūs - jokių žymių, skystis nelimpa, greit išgaruoja/išdžiūsta pavalius ekraną. Tik čia pastebėta jau viena bėda. Viso ekrano neišeina nuvalyti - dėl apvalių kampų sunku (kartais neįmanoma) nušluostyti ekrano kraštus. Ši problema nelabai gal akivaizdi telefonams ir planšetėms, bet kompiuterių ar laptopų ekranų kraštai lieka nepaliesti. Tai ypač matosi, kai šluostė jau buvo panaudota kelis kartus - visas "brudas" susirenka ekrano kraštuose ir reikia tai išvalyti pačiam savo būdas. Beje, kur dabar dėti sušlapusį buteliuką? Atgal į kišenę?

          Išties, didžiausia problema ir yra šluostė. ACME skelbia, kad purškiklio užteks 400 kartų, bet ar šluostė tai iškęs? Svarbu ir tai, kad nėra jokios apsaugos - galbūt šluostę paliesite purvinais pirštais, galbūt kišenėje pilna dulkių, galbūt, galbūt... Nuliūdino ir faktas, kad šluoste yra priklijuota ir jos negalima nuimti. Ką gi daryti jau bent po 50 papurškimų, kai bus apsinešę dulkėmis ir kitais dalykais? Taip pat manau, jog šluostės storis yra per plonas - brūkštelėjus gražiai per visą ekraną viena linija matosi nepaliestų vietų ruožai.

          Mano pasiūlymas būtų, kad šluostė turėtų iš abiejų pusių sluoksnius, iš kurių vienas skirtas valymui, kitas "apsaugai", nenaudojamas valymui. Panašiai veiktų kaip iPad'o Smart Cover - apsuk prieš laikrodžio rodyklę valymui, o prieš - kad neterštų valymo sluoksnio. Galėtų laikytis magnetukais ar varnalėšos lipdukais. Ir kad būtų įmanoma ją nusiimti visai.

Trumpai

Kaip minėjau pavadinime - idėja gera, tiesiog truputi paskubėta. Po ilgoko naudojimo šluostė praranda savo efektyvumą, pradeda kaip tik palikti nešvarumus valant, o jos negalima tiesiog imti ir išplauti paprastai. Aparatas atlieka savo funkcija (iš pradžių), bet jei žiūrėsime į ilgaamžiškumą, ACME CL34 čia yra ryškus nugalėtojas, bet didesnis už BEAM, o kainos skirtumas minimalus. Bet, manau, už tokią kainą ir prašyti daug nesinori.

Komentarai